Top

Yarışma

Cumhuriyet'in 100. Yılını Coşkuyla Kutluyoruz: " Türk Gençliği Olarak, Türk Cumhuriyeti'ni İlelebet Muhafaza ve Müdafa Etmekte Kararlıyız!"


Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını büyük bir gurur ve coşkuyla karşılamak amacıyla, Türkiye'nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından biri olan Genç Liderler ve Girişimciler Derneği’nin Bahçeşehir Şubesi olarak, özel bir etkinliğe ev sahipliği yapmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Cumhuriyet'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e olan derin bağlılığımızı vurgulamak ve Cumhuriyet'in gençlerimize ve ülkemize olan katkılarını onurlandırmayı amaçlayan Cumhuriyet’in 100. Yıl Marşı Beste Yarışması, Türk gençliğinin Cumhuriyet'i sahiplenme kararlılığını bir kez daha göstermiştir. Yarışmanın kazananı, 21 Ekim 2023 tarihinde Bakırköy Yunus Emre Kültür Merkezinde gerçekleşen Gala Gecesi'nde, çok değerli davetlilerin ve sponsorların katılımıyla açıklanmıştır.


Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde 29 Ekim 1923 tarihinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti, bağımsız, yenilikçi, çağdaş ve aydınlanmış bir toplumu temsil etmektedir. Atatürk , Cumhuriyet'i gençlere emanet ederek, Gençliğe Hitabesi'nde şu şekilde belirtmiştir : "Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir." Türk gençliği, bu kutsal görevin değerini ve ağırlığını  bilerek; kararlılıkla Cumhuriyet'i yaşatma, koruma ve geleceğini inşa etme sorumluluğunu taşımaktadır. Bu önemli tarihi dönümde, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını büyük bir coşku ve bağlılıkla kutluyor ve gururla coşkuyla  Çok Yaşa Cumhuriyet diyoruz.


Genç Liderler ve Girişimciler Derneği olarak, Türk gençliği ile birlikte, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını coşkuyla kutlamak ve Atatürk'ün mirasına olan bağlılığımızı bir kez daha yürekten ifade etmek için hazırız. Türk milletinin birlik ve beraberlik içinde Cumhuriyet'in nice 100. Yıllarını karşılamasını diliyoruz.
Burcu ÇOBAN

2023 JCI Bahçeşehir President

JCI – Junior Chamber International 

Yarışma