Top

JCI (Junior Chamber International)


Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği ; "Dünyanın önde gelen genç liderler ağı olmak” vizyonuna ulaşmak için "gençleri olumlu değişim yaratmaları için güçlendiren liderlik geliştirme fırsatları sağlamak” misyonunu ile faaliyet gösteren 18-40 yaş arasındaki vatandaşların oluşturduğu kar amacı gütmeyen uluslararası sivil toplum kuruluşudur.

Junior Chamber Internaonal (JCI) organizasyonu dünyanın 108 ülkesinde 5.000'den fazla şubesi ve 170.000 üye sayısı ile dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından biridir.

JCI’ ın Türkiye Organizasyonu olan Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği Türkiye'nin 14 farklı il ve K.K.T.C ile 25 farklı şube ve 1 tesmilcilik ile çalışmalar yürütmektedir.

JCI (Junior Chamber International)
JCI, üye ve paydaşlarına 4 fırsat alanı sunmaktadır. Bu fırsat alanları; “Bireysel Gelişim”, “Toplumsal Gelişim”, “İş Dünyası Fırsatları” ve “Uluslararası Fırsatlar” dır.

JCI, üyelerine liderlik özellikleri kazandırarak girişimci liderler yetiştirmeyi amaçlar. JCI, Birleşmiş Milletler’in resmi sembolünün kullanımı için izin verdiği tek sivil toplum kuruluşudur.

JCI, Birleşmiş Milletler bünyesinde özel danışman statüsünde yer alan ilk sivil toplum kuruluşudur.

Yaşam, iş yapmak, çalışmaktan çok daha fazlasıdır.
Yaşam; umursamak, paylaşmak, sevmek, anlamak ve iletişimdir.


JCI TÜRKİYE
BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜ
JCI BAHÇEŞEHİR